Teslakom
Kritik IT Varlıklarınızı Osirium PAM ile Koruyun Her aygıtta, hizmette, uygulamada veya BT sisteminde yönetici veya "ayrıcalıklı" hesaplar bulunur. Bu hesaplar, kullanıcı oluşturabilmeleri, silmeleri, özel verilere erişebilmeleri veya kritik altyapı yapılandırmasını değiştirebilmeleri açısından son derece değerlidir.Bu hesaplar, en değerli kurumsal varlıklara ve verilere “anahtar” oldukları için saldırganların ödüllü hedefleridir.

Bu sistemlerin çoğalması ve çeşitliliği sürekli olarak artmaktadır, bu nedenle yöneticilerin giriş kimlik bilgilerini paylaşma, zayıf erişim kontrolleri kullanma veya gereksiz hesapları kaldırmama gibi tehlikeli kısayolların alınması şaşırtıcı değildir. Üçüncü taraf, harici ortakların (örneğin, dış kaynaklı bir yardım masası) dahili sistemlere erişmesi gerektiğinde de riskler ortaya çıkar, ancak bu insanlar üzerinde daha az kontrol olacaktır.

Bu araçlara erişim üzerinde herhangi bir denetim yoksa kaç tane siber güvenlik aracı ve politikasının mevcut olduğu önemli değildir.

Bu güçlü hesapların yönetimi tüm BT ve Güvenlik kuruluşları için bir öncelik olmalıdır. Çözüm: Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM). Osirium PxM Platform PAM çözümü ile bu alanda liderdir.
3. parti Bağlantılar En Büyük Risktir Her kuruluş, ortaklarla ve tedarikçilerle beraber çalışmaya, dış kaynak kullanımına bağlıdır. Bu 3. parti kaynakların etkili işbirliği için genellikle kurum içi cihazlara ve hizmetlere erişmeleri gerekir, ancak yaptıkları üzerinde tam kontrol ve görünürlüğe sahip misiniz?

Ayrıcalıklı kimlik bilgilerini başkalarıyla paylaşmalarını engellemek gibi mi? Sadece ihtiyaç duydukları hesaplara erişebilmelerini sağlamak? Ayrıldıklarında kimlik bilgileri silinsin mi? Ve konu BT dış kaynak kullanımı ise, dış kaynak kullandığınız firma da dış kaynak kullandığında ne olacağını kontrol edebilecek misiniz?

Bunların tümü, büyük güvenlik ihlalleri için önemli bir potansiyeli anlamına gelir.
Admin Hesaplarının Etkin Yönetimi Kolay Değil Erişilmesi gereken yüzlerce veya binlerce cihaz ve yönetici hesabınız olabilir. Görünürlüğü ve kontrolü hızlı bir şekilde sürdürmek gerçek bir zorluk haline gelir.

Ve tüm bunlar kötü güvenlik uygulamalarına yol açar. Post-it notlarına yazılan şifreler. Onaylanmamış şifre paylaşımı. Saldırılması kolay öngörülebilir şifreler. Hesap erişimi ve etkinliğine ilişkin denetim izi olmaması. Bir güvenlik ihlali çok yakında gerçekleşmeyi bekliyor.
Çok Fazla Yönetici, Çok Fazla Erişim Bir stajyer pilota yolcu uçağının kontrollerini vermenin güvenli olduğunu düşünmezsiniz. Öyleyse neden bu kadar çok organizasyonun karmaşık, iş açısından kritik ayrıcalıklı hesaplara erişen deneyimsiz yöneticileri veya genç yardım masası personeli var?

Belki de yeterince uzman beceri mevcut değildir. Ancak, beceriksiz, aşırı ayrıcalıklı ve yetersiz kaynaklara sahip olabilecek personele erişim vermek, sizi hem kötü niyetli saldırılara hem de yanlışlıkla hatalara açık bırakır.
Osirium Çözümü: Kişileri Şifrelerden Ayırın
Kimlik bilgisi hırsızlığı birçok güvenlik ihlalinin merkezinde bulunuyorsa, kimlik bilgilerini ifşa etmeyin.
Osirium PAM sistemi, personelinizin kimliklerini, yönetilmesi gereken sistem ve cihazlardaki rollerle eşleştiren bir model kullanıyor. Osirim ile yalnızca yetkilendirilen hesaplara erişim izni verilir.
Osirium Çözümü: Zengin Denetim ve Oturum Yönetimi
Kim ne ne zaman nerede?
Osirium PAM, kapsamlı denetim izleri ve oturum kaydı sunarak eğitim ve olay incelemesine izin verirken titiz bir uyum gösterir.
Osirium Çözümü: Ayrıcalıklı Görevleri Otomatikleştirin Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi, yalnızca oturum açma ve kimlik bilgilerini korumakla ilgili değildir. Osirium ile, normalde bir yöneticinin ihtiyaç duyduğu görevleri otomatikleştirmek ile de ilgilidir. Hem rutin görevleri ("Sunucuyu başlat", "Sunucuyu durdur", "Şifreyi yenile") ve karmaşık BT süreçlerini otomatikleştirerek, Osirium manüel çabayı, maliyeti ve riski azaltır; değerli kaynakları serbest bırakır ve genel saldırı yüzeyini azaltır.
Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) Tanıtım Doküman ve Videoları
Güvenli Bir IT Sistemi için Şifreleri İnsanlardan Ayırın
Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi ile IT Varlıklarını Koruma
Ayrıcalıklı Süreç Otomasyonu için PAM
Ayrıcalıklı Görev Yönetimi
Ayrıcalıklı Oturum Kaydı: Osirium Demo Videosu