Teslakom
Süreçleri Güvenli Bir Şekilde Otomatize Edin Operasyon ekipleri, sürekli olarak işletme genelindeki kullanıcılardan gelen taleplerle karşı karşıyadır. Ayrıcalıklı Süreç Otomasyonu (PPA), geleneksel olarak uzman becerileri gerektiren BT ve iş süreçlerini otomatikleştirmek için tasarlanan bir platformdur. PPA’nın basit arayüzü, kullanıcıların perde arkasında çok sayıda sistemde karmaşık ve son derece ayrıcalıklı işlemler gerçekleştirdiği bir sürece rehberlik etmesini sağlar. Karmaşıklığı ve uzman teknik bilgiyi gizleyerek, bu süreç artık güvenli bir şekilde devredilebilir ve hızlandırılabilir.
IT Taleplere Yetişemeyebilir Genel olarak sektör bağımsız, tüm IT yardım masaları aşırı yüklenmiş durumdadır. IT Operasyon ekipleri, stratejik yatırımların yanı sıra günlük yardım taleplerinin sürekli akışını takip edemez. İlk kez karar alma, çözüme ulaşma süresi ve müşteri memnuniyeti gibi KPI'ların kaçırılması, son kullanıcıların memnun olmaması ve personel moralinin acı çekmesi şaşırtıcı değil.
Bilindik Otomasyon Süreçleri Güvenli Değildir Yöneticiler yinelenen görevleri otomatikleştirmede yaratıcıdır, ancak komut dosyalarının görünürlüğü kısıtlıdır, zayıf denetim izleri vardır ve hatta sabit kodlanmış yönetici kimlik bilgileri içerebilir. Robotik Proses Otomasyonu (RPA) gibi daha modern araçlar, esnekliği nedeniyle iyi bir çözüm değildir.
Son Kullanıcılar Daha Fazla Kontrol Talep Eder Genel olarak son kullanıcılar IT desteğinden şikayet eder ve memnun kalmazlar.  IT organizasyonlarından günlük tüketici düzeyinde hizmet beklerler. Eğer ihtiyaçlarına çözüm bulamazlarsa, değişiklikleri hızlı bir şekilde yapmak için IT'yi tamamen atlayabilirler. Bu, yeni güvenlik zorlukları yaratır ve IT ekibi için daha fazla çalışmaya neden olabilir.
Osirium Çözümü: Admin Görevlerini Delege Edin Osirium PPA ile BT Yöneticileri, birinci basamak yardım masası temsilcilerinin geleneksel olarak deneyimli yöneticilere ihtiyaç duydukları görevleri gerçekleştirmelerini güvenli bir şekilde sağlayabilir. Kimlik bilgileri hiçbir zaman açığa çıkmadığından ve aracı yalnızca kendilerine atanan görevleri gerçekleştirebildiğinden bu mümkündür. Tam denetim izleri, etkilenen tüm sistemlerde değişikliklerin kaydedilmesini sağlar.
Osirium Çözümü: Son Kullanıcıları Güçlendirin
İnsan dostu, konuşma arayüzü ile teknik olmayan personel bile bir veya daha fazla yöneticiye ihtiyaç duyan görevleri yerine getirebilir.
Örneğin, İK ekibi yeni bir işe alım için çevrimiçi hesaplar oluşturabilir veya Finans ekibi bulut hizmeti faturalandırma ayrıntılarına erişebilir.
Kolay Denetim Yollarını Zorunlu Kılın
Karmaşık, sistemler arası süreçlerle, sorunları araştırmak veya yasal ve/veya kurumsal uygunluğu kanıtlamak zor ve zaman alıcıdır.
Osirium PPA, tüm işlemleri kaydetmek için tek noktadan kontrol ve görünürlük sağlar. Ayrıca, bir hizmet biletine yönelik değişikliklerin "gidiş-dönüş" kaydını sağlamak için hizmet masası araçlarıyla bütünleşir.
Ayrıcalıklı Süreç Otomasyonu (PPA) Tanıtım Doküman ve Videoları
Ayrıcalıklı Süreç Otomasyonu (PPA)
PAM for Privileged Process Automation
Privileged Process Automation (PPA) technical overview
Removing the bottlenecks for IT Operations with PPA