Teslakom
A10 Thunder TPS - DDoS Atak Önleme
A10 Thunder TPS® (Tehdit Koruma Sistemi), dünyanın en yüksek performanslı DDoS koruma çözümüdür ve hassaslık, akıllı otomasyon, ölçeklendirilebilirlik ve performans konularında sektöre öncülük eder.

İş hizmetlerinin kullanılabilirliğini sağlamak, işletmelerin bir saldırganı yasal bir kullanıcıdan ayırt edebilen ölçeklenebilir DDoS savunmalarının nasıl oluşturulacağını yeniden düşünmelerini gerektirir. Yeni tehdit vektörleri, saldırganların kullanabileceği seçeneklerin genişliğini, yoğunluğunu ve karmaşıklığını değiştirdi. Günümüzde saldırılar gelişti ve şimdi DDoS araçları, silahlandırılmış IoT cihazları, çevrimiçi DDoS hizmetleri ve daha fazlasını içeriyor. İmzasız imza tabanlı IPS'e veya yalnızca trafik hızını sınırlayan yerleşik çözümler artık yeterli olamamaktadır.

Thunder TPS, DDoS ve geleneksel zombi botnet'lerine karşı savunmak için ölçeklendirir ve yüksek çözünürlüklü paketler veya kenar router ve switchlerinden akış kaydı analizi yoluyla DDoS saldırılarını algılar. Eski DDoS savunma ürünlerinden farklı olarak, A10 Networks'ün savunmaları arasında A10 Thunder® ADC, CGN ve CFW gibi önemli ağ öğelerinde algılama özellikleri bulunur.

Bu yetenekler, günümüzün karmaşık saldırılarını engellemek için gereken paket düzeyinde ayrıntı düzeyini ve görünürlüğü sağlar. One-DDoS Koruma dedektörleri, hızlı ve uygun maliyetli DDoS esnekliği sağlayan merkezi azaltma için A10 Networks aGalaxy® Yönetim Sistemi ve Thunder TPS ile birlikte çalışır.
Esnek Uygulamalar için Kapsamlı Çözüm Thunder TPS DDoS çözümleri, işletme hedeflerini karşılamak için proaktif her zaman açık veya isteğe bağlı reaktif modlarda DDoS savunmaları için eksiksiz bir çözüm sunar. Thunder TPS, tam IPv4 ve IPv6 desteği ile L2 veya L3 yol içi modlarında uygulanabilir. İsteğe bağlı reaktif DDoS tespiti, router ve switchlerden dışa aktarılan akış veri kayıtlarının toplanması ve analizi ile daha kolay hale gelir. Thunder TPS dedektörü, anormal davranışı tespit etmek için 17 akış kaydı trafik göstergesine dayalı olarak korunan sunucular ve hizmetler için barış zamanı profilleri oluşturmak için her zaman açık uyarlamalı öğrenme uygular. Bir saldırı tespit edildiğinde aGalaxy, Thunder TPS'ye şüpheli trafik için BGP router direction başlatmasını söyler. Ardından TPS, hedeflenen hedefe temiz trafik vermeden önce aşamalı bir otomatik etki azaltma seviyesi yükseltme tekniği kullanarak uygun önlemleri uygular.
Multi-Vector Atak Önleme Volümektrik, protokol veya kaynak saldırıları dahil olmak üzere birçok türde DDoS saldırılarını tespit edin ve azaltın; uygulama düzeyinde saldırılar; veya IoT tabanlı saldırılar. Donanım hızlandırma CPU'ları boşaltır ve Thunder TPS'yi eşzamanlı çoklu vektör saldırılarıyla başa çıkmak için özellikle uygun hale getirir.
Hibrid DDoS Koruması Thunder TPS şirket içi koruma, her tür saldırıya karşı tam spektrumlu koruma sağlamak için A10 DDoS Protection Cloud hizmetiyle birlikte çalışır. Hizmet, tümü A10 DSIRT tarafından yönetilen bilinen en büyük DDoS volümetrik saldırılarını ele alacak şekilde ölçeklendirilmiş, amaca yönelik olarak oluşturulmuş, küresel olarak dağıtılmış temizleme merkezleri tarafından desteklenmektedir.
Zero-Day Otomatize Koruması ZAP (Zero-Day Otomatize Koruma) motoru, gelişmiş yapılandırma veya manuel müdahale olmadan hafifletme filtrelerini otomatik olarak keşfetmek için buluşsal yöntem ve makine öğrenimini (machine learning) kullanır. ZAP, arıza süresini ve hataları en aza indirerek işletme maliyetlerini en aza indirirken, giderek karmaşıklaşan çoklu vektör saldırılarına karşı yanıt süresini hızlandırır.
Farklı Katmanlarda Dağıtık Koruma One-DDoS Koruması, tam spektrumlu DDoS savunmasına en yeni yaklaşımı sağlar ve algılama yeteneklerini, altyapının hedeflenen öğelerine en yakın anahtar network öğelerine yerleştirir. Bu, günümüzün karmaşık hedefli saldırılarını engellemek için gereken paket düzeyinde ayrıntı düzeyini ve görünürlüğü sağlar.  Entegre DDoS dedektörlü A10 Thunder ADC, CGN ve CFW, tam spektrumlu DDoS esnekliğini sağlamak için Thunder TPS'nin kenar akış tabanlı algılama ve merkezi azaltma ile uyumlu çalışır.
A10 DDoD Tehdit İstihbaratı DShield ve Shadowserver dahil üç düzineden fazla güvenlik istihbarat kaynağından gelen tehdit istihbarat verileri, Thunder TPS'nin bilinen kötü amaçlı kaynaklardan gelen trafiği anında tanımasını ve engellemesini sağlayan desteğe dahil edilmiştir. Hizmet, yansıyan amplifikasyon saldırılarında ve IoT botnet saldırılarında düzenli olarak kullanılan milyonlarca mevcut ve doğru DDoS silahının IP adresini içerir.
Kesintisiz DNS A10 Thunder TPS, yüksek performanslı bir DNS yetkili önbelleği olarak yapılandırılabilir ve Thunder TPS’nin kesintisiz DNS çalışma modunun ortak DNS kayıtlarını önbelleğe almasını ve saniyede 35 milyon sorguya kadar sorgulara yanıt vermesini sağlar. Kesintisiz DNS, oldukça esnek bir DNS hizmeti oluşturmak için Thunder TPS DDoS savunmalarıyla birlikte de çalışabilir.
DDoS Atak Önleme Tanıtım Doküman ve Videoları
3 Ways to Block DDoS Attacks
The Anatomy of DDoS Attacks
The Rise of Multi-Vector DDoS Attacks