Teslakom
THUNDER SSLi - Gerçek Zamanlı Görünürlük
SSL Insight, güvenlik cihazlarınızın tüm kurumsal trafiği verimli bir şekilde analiz etmesini sağlayan kapsamlı bir SSL / TLS şifre çözme çözümüdür.

En kapsamlı şifre çözme çözümü olan A10 Thunder®SSLi® (SSL Insight), tüm bağlantı noktalarındaki trafiğin şifresini çözerek üçüncü taraf güvenlik cihazlarının performanstan ödün vermeden tüm kurumsal trafiği analiz etmesini sağlar.

Thunder SSLi, gizlilik standartlarına uygunluğu sağlarken üçüncü taraf güvenlik aygıtlarından CPU yoğun SSL şifre çözme ve şifreleme işlevlerini yükleyerek SSL şifrelemesinin getirdiği kör noktayı ortadan kaldırır. Özel güvenlik aygıtları ağ trafiğinin derinlemesine denetlenmesini ve analiz edilmesini sağlarken, yüksek hızlarda trafiğin şifresini çözmek ve şifrelemek için tasarlanmamıştır. Aslında, birçok güvenlik ürünü trafiğin şifresini çözme yeteneğine sahip değildir.

Thunder SSLi, trafiğin şifresini çözerek ve derin paket denetimi (DPI) için bir güvenlik duvarı gibi bir veya daha fazla üçüncü taraf güvenlik aygıtına ileterek güvenlik altyapısının performansını artırır. Thunder SSLi trafiği yeniden şifreler ve istenen hedefe iletir. Yanıt trafiği de aynı şekilde denetlenir.
Güvenlik Cihazları İçin Trafik Şifresini Çözün
Bir şirket ağını hem iç hem de dış tehditlerden gerçekten korumak için kuruluşlar çeşitli güvenlik aygıtlarının yardımına ihtiyaç duyar. Thunder SSLi, tüm ağın şifrelenmiş tehditlere karşı güvenli olmasını sağlamak için çeşitli şekillerde dağıtılabilen büyük güvenlik sağlayıcılarıyla çalışır. Thunder SSLi şunlarla birlikte çalışır: Firewalls, Secure Web Gateways (SWG), Intrusion Prevention Systems (IPS), Unified Threat Management (UTM) Platformları, Data Loss Prevention (DLP), Threat Prevention Platformları, Network Forensics and Web Monitoring Araçları.

Tam Görünürlük Kazanın Thunder SSLi, tüm bağlantı noktaları ve çoklu protokoller arasındaki trafiğin şifresini çözer, şifreleme kör noktasını ortadan kaldırır ve güvenlik altyapısının daha önce görünmez trafiği denetlemesini, gizli tehditleri tespit etmesini ve bunlara karşı korunmasını sağlar.
Güvenli Şifre Saklama Şifreleme anahtarlarını ağdaki birçok cihazda depolamak ciddi güvenlik açıklarına neden olabilir. Tehdit aktörleri savunmasız noktalardan anahtar alabilir ve bunları şifreli saldırılar veya veri ayıklamak için kullanabilir. FIPS 140-2 Seviye 3 onaylı dahili ve harici Donanım Güvenlik Modülü (HSM) desteği ile Thunder SSLi, şifre çözme noktalarını azaltır, böylece şifreleme anahtarları güvenli bir şekilde saklanır.
Sertifikaların Geçerliliğini Kontrol Edin Saldırganlar ağlara sızmak için geçersiz sertifikalar kullanabilir. Bu saldırılar engellenmezse, kullanıcılar birden fazla saldırı riski altında olabilir. Thunder SSLi, Sertifika İptal Listelerini (CRL) ve Çevrimiçi Sertifika Durum Protokolünü (OCSP) destekleyerek sistemin sunucudan aldığı sertifikaların geçerliliğini doğrulamasına yardımcı olur. Bu protokoller, kaynak sertifikanın geçerli olduğunu doğrulamaya yardımcı olur.
Operasyonel Maliyetleri Düşürün Thunder SSLi, kurumsal trafiğin şifresini çözmek ve merkezi ve güvenli olmayan birçok güvenlik cihazına iletmek için merkezi bir nokta sunar. Bu, her güvenlik cihazının şifre çözme yükünü ortadan kaldırarak, uygun güvenlik titizliğini korurken performansı artırır. Ayrıca, yalnızca kaynak tüketen şifre çözme ve şifreleme işlevlerini desteklemek için daha büyük güvenlik cihazları satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır.
Uygunluk ve Gizlilik Kontrolü
Thunder SSLi, kuruluşların endüstri, hükümet ve diğer uyumluluk ve gizlilik standartlarına ayak uydurabilmelerini sağlayarak seçici bir şifre çözme sağlar. Örneğin, HIPAA uyumluluğu özel ve hassas sağlık hizmetlerinin şifresinin çözülmesini engelleyebilir.
SSL Visibility Tanıtım Doküman ve Videoları
Şifrelenmiş Trafik İçin Gerçek Zamanlı Görünürlük
Customizing your TLS Decryption to Preserve User Privacy and Compliance
SSL Insight (SSLi) in a Layer 2 Deployment
How to configure selective decryption on SSL Insight