TR EN
Başarı Hikayeleri

Noktadan-Noktaya VPN için Viprinet Bonding Çözümleri


Günümüzde işletmelerin farklı lokasyonları arasındaki güvenli veri, ses ve görüntü iletişimi için çoğunlukla tercih edilen yöntem MPLS-VPN çözümleridir. Bu çözümler her ne kadar güvenliği, iş sürekliliğini ve yeterli bant genişliklerini sunuyor olsalar da, işletmeler için ortaya çıkardıkları operasyonel maliyetler çok yüksek olabilmektedir. İşletmelerin benzer hizmetleri almasının daha uygun maliyetli alternatifleri arasında internet üzerinden yapılan VPN tünelleme bulunmasına karşın bu yöntemlerin de operasyon işlemleri, bakım ve yönetimleri karmaşık hale gelebilmektedir. İşte tam da bu noktada internet üzerinden yapılan tünelleme teknikleri ile MPLS-VPN yöntemlerinin avantajlı yönlerine bir araya getiren TESLAKOM’un sunduğu bonding (hat birleştirme) teknolojileri öne çıkmaktadır.

TESLAKOM’un Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Viprinet Bonding ürünlerinin  rakipsiz VPN tünel tekniği ile sabit ve mobil noktalar için kesintisiz, hızlı ve ekonomik bağlantı sunulmaktadır. Viprinet’in uygun çözümleri güvenli ve yüksek hızlı veri transferi sağlar. Bonding ürünkeri birçok uygun maliyetteki genişbant bağlantı, yüksek kullanılabilirlik oranına sahip tek bir bağlantıya dönüştürülebilir. İnternet trafiğini sadece değişik WAN bağlantılarına dağıtan Load Balancing’den farklı olarak tüm bağlantıları gerçek anlamda birleştirebilirsiniz. Viprinet ADSL, VDSL, 3G / 4,5G gibi tüm geniş alan bağlantılarını birleştirebilir. LAN tarafı tüm bu bağlantıları download ve upload hızları birleştirilmiş tek bir hat olarak görür.

Bu hat birleştirme altyapısından Türkiye'de faydalanan en geniş kapsamlı kurum ilk olarak Anadolu Ajansı oldu. Anadolu Ajansı daha önce kullandığı internet üzerinden uygulanan tünelleme tekniklerinin yerine Viprinet Hat Birleştirme çözümüne geçerek, hem MPLS-VPN’in sunduğu güvenlik ve yüksek bant genişliğine, hem internet üzerinden tünelleme tekniklerinin sunduğu uygun maliyetlere, hem de bunlara ek olarak aktif/aktif yedekleme ve iş sürekliliğine kavuştu.