TR EN
Haberler ve Duyurular

Teslakom, Alman Viprinet ile Türkiye Bonding Pazarında Güçlerini Birleştirdi.

Telekom pazarında öncü rol oynamayı kendine misyon edinen Teslakom, sunduğu etkin ve yaratıcı çözümlere bir yenisini ekledi ve Alman Viprinet firması ile partnerlik anlaşması imzaladı. Viprinet'in geliştirdiğin bonding (hat birleştirme) çözümleri ile artık birbirinden farklı teknolojide (fiber, xdsl, 3g vb.) ve farklı operatörlerden temin edilen erişim bağlantılarını birleştirerek, işletmeler yüksek kapasiteli, güvenli ve uygun fiyatlı VPN erişimi sağlayacaklar.


Birden fazla şubesi bulunan işletmeler, şubeler arası iletişim için genelde basit VPN çözümleri ya da daha pahalı olan servis sağlayıcılarından alınan noktadan noktaya hatları kullanır. Teslakom'un Virprinet ile sunduğu Bonding Çözümleri harici bir modeme ihtiyaç duymaz. 6 farklı WAN teknolojisini (Ethernet, xDSL, 3G vb.) doğrudan kendi üzerinde sonlandırabilir. WAN bağlantılarının aynı anda kullanımına olanak sağladığı gibi, aktif/pasif yedeklilik de sağlar.

 

Viprinet Bonding Çözümleri uç birimlerde 200Mbit'e kadar bant genişliğini destekler. Merkezde uç birimlerden gelen trafiği de 2 Gbps'ye kadar sonlandırabilir. 3G/LTE için özelleşmiş çözümleri ile yüksek hızlı mobil erişime imkan verir. Bu çözüm herhangi bir kablolu erişimi olmayan sabit noktalar ya da hareket halindeki araçlar için kullanılabilir. Öte yandan, TCP Optimizasyonu ve QoS özellikleri ile bağlantı kalitenizi arttır ve QoS politikalarınızı WAN bağlantıları üzerinden de yönetmenize olanak tanır.