TR EN
Hizmetler

UTM Çözümleri
(Unified Threat Management)

Günümüz teknoloji dünyasında güvenlik en önemli sorunlardan biri haline gelmiştir. Bu durum sadece kurumlar için değil bireysel kullanım için de geçerlidir. Dolayısıyla herhangi bir cihazın ya da servisin,  hem sürekli çalışması hem de kullanımının denetlenmesi için artık birçok gereksinime ihtiyaç duyulmaktadır.

Neden Birleştirilmiş Tehdit Yönetimi (UTM)?

Bir kurumun yerel ve geniş alan ağını kontrol etmesi ve güvenilirliğinden emin olması gerekmektedir.Geleneksel güvenlik ihtiyaçları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

  • Web’den gelecek tehditler için Web Filtreleme,
  • Yoğun mail trafiği içinde spam maillerin ayıklanması için Anti Spam veya Spam Blocker sistemi,
  • Erişim kontrolü için Firewall kullanılması,
  • Yerel alan ağ içindeki paket dolaşımlarını, dışarından alınan veya dışarıya gönderilen paketler izlemek ve gerekli işlemleri yapmak için IDS ve IPS-IDS,
  • Bu yapıyı çalıştırabilmek için de ayrı ayrı ağ cihazları  gereklidir.

Bu maddeleri çoğaltmak da mümkün ancak bu kadar maddenin sağlanması bile önemli bir planlama ve iş gücü gerektirir. Bu görevleri yerine getiren birbirinden bağımsız araçları stabil şekilde çalıştırabilmek çok önemlidir.

UTM cihazlar  özelliklerini modül olarak kabul ederler. Tüm bu modülleri tek bir cihazdan, tek bir arayüzle yönetebilmenizi sağlarlar. Özellikler ve barındırdıkları modüller, kapasite ve farklılık gösterebilir.

TESLAKOM UTM Çözümleri tüm bu özellikleri bir araya toplar, başka bir çözüme ihtiyaç duymadan ağınızı  güvenle yönetmenizi sağlar.