TR EN
Hizmetler

Yük Dengeleme Çözümleri
(Load Balancing)

İşletmeler için WAN bağlantısının sürekliliği, işletme dinamiklerinin kesintiye uğramaması ve müşteri memnuniyetinin negatif etkilenmemesi için çok önemlidir. Bu devamlılığı sağlamak için genellikle farklı internet servis sağlayıcılardan alınmış WAN bağlantıları kullanılır. Ayrıca yedekliliğin sağlanması için karmaşık yönlendirme protokollerinin kurulması ve yönetilmesi gerekir.

 

TESLAKOM Load Balancing Çözümleri basit bir yük dengeleme çözümünden fazlasını sunar.

 

Kullanıcı dostu arayüzü ve kendine özgü gelişmiş algoritma seçenekleri ile WAN bağlantılarının eşit olarak kullanılmasını sağlarken işletmenize %99.999988 oranına kadar erişilebilirlik sağlayabilir.

 

Gelişmiş Yük Dengeleme

Kendine özgü gelişmiş farklı yük dengeleme seçeneklerine sahiptir. Ayrıca QoS özelliği ile seçilen protokoller ya da IP adresleri için bant genişliği tahsisi yapar. 10 Gbps’ye kadar kapasite seçenekleri sunar.

 

Akıllı DNS

Akıllı DNS özelliği ile yük dengeleme çözümümüz bir DNS sunucusu olarak çalışır. DNS sorgularını WAN bağlantılarınızın durumunu kontrol ederek cevaplar. Ayrıca dışarıdan gelen istekler için yük dengeleme yaparak WAN bağlantılarınızın iç ağınıza olan trafik yönünde de dengeli kullanılmasını sağlar.

 

VPN

Çözümümüz farklı VPN yöntemlerinin kullanılmasına olanak tanır. Standart VPN protokollerini kullanabileceği gibi kendine özgü VPN protokolünün kullanımı ile oturum bazında yük dengeleme sağlar. Ayrıca standart bir VPN kullanıcı yazılımı ile uzak bağlantı kurulmasını sağlayarak şirket çalışanlarının işletme kaynaklarına uzaktan güvenli erişimine de olanak tanır.

 

WAN Optimizasyonu

TESLAKOM yük dengeleme çözümleri WAN bağlantıları için %50-%90 arası optimizasyon sağlar.

 

Merkezi Yönetim

Merkezi yönetim özelliği ile tek bir noktadan yük dengeleme cihazlarını izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

 

TESLAKOM Yük Dengeleme Çözümleri ile,

  • Çok daha fazla bant genişliği ve yüksek internet hızından faydalanırsınız,
  • Bant genişliğinizi daha verimli kullanırsınız,
  • Güvenilir ve kesintisiz iletişimin keyfine varırsınız,
  • Otomatik yedekleme ile bağlantı kesintisine son verirsiniz,
  • Birden fazla internet erişimini birbiriyle birleştirirsiniz,
  • Yönetilmesi kolay ve pratik bir sistem kurarsınız.