TR EN
Hizmetler

WAN Optimizasyonu Çözümleri

Her geçen gün kurumsal ağlar daha da karmaşıklaşıyor. Lokasyon sayısı, uygulama, kullanıcı ve donanım sayısındaki artış beraberinde daha fazla soruna neden oluyor.  Eğer kamu kurumlarında veya özel şirketlerde yönettiğiniz bir ağınız varsa günlük karşılaştığınız problemleri çözmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Geleneksel geniş alan ağı çözümleri bulutta, mobil cihazlarda veya video yayınlarındaki problemleri çözmek için tasarlanmamıştır. TESLAKOM Geniş Alan Ağı (WAN) Optimizasyonu Çözümleri 10 yıl öncenin ağ problemlerini değil bugün karşılaştığınız problemleri çözmek için tasarlanmıştır.

 

Ağ Sorunlarını Giderme

Bir ağ problemini tespit edip çözmek uzun uğraşlar gerektirebiliyor ve zaman zaman beklenenden uzun sürebiliyor. Bunun nedeni ağınızda eskisinden çok daha fazla değişkenin olması olabilir. Birbirinden farklı cihazlardan ağa bağlanan kullanıcılar, çok sayıda uygulama ve değişik kullanıcı tipleri problemlerin çözümünü zorlaştırıyor. TESLAKOM WAN Optimizasyonu Çözümleri ile ağınızla ilgili sorunları çok daha kolay çözersiniz.

 

Önemli Uygulamalar için Yeterli Kaynak

Ağınızda devamlı ayakta ve çalışır durumda olması gereken uygulamalar olabilir. Bu uygulamaların her zaman hatasız ve tasarlandığı şekilde çalışmasını beklersiniz. Bu uygulamalar düzgün çalışmadığı zaman kullanıcılar şikayet ederler ve verimlilik düşer. Buradaki zorlu görev ise birçok uygulama bant genişliği için çarpışırken en önemli uygulamalarınıza yeterli kaynağın aktarıldığından emin olmanızdır. TESLAKOM WAN Optimizasyonu Çözümleri ile uygulamalarınızın nasıl performans gösterdiğini bilirsiniz ve mükemmel kullanıcı deneyimini garantileyen kontrol mekanizmasına sahip olursunuz.

 

Ağınızın Kurallara Uygun Şekilde Kullanılması

Ağınızdaki bant genişliğinin ne kadarı internette keyif sürmek, video izlemek ya da peer-to-peer trafik için kullanılıyor? Hangi kullanıcılar bant genişliğini en çok tüketiyor? Bu kullanıcılar bant genişliğini ne için kullanıyor? Bu durum kritik iş uygulamalarınızı nasıl etkiliyor? Dikkatli olmazsanız gereksiz bant genişliği kullanımı, iş uygulamalarınızdaki kullanıcı deneyimine zarar verir ve sizin para ve zaman kaybetmenize yol açar!

 

Müşterilerimizden edindiğimiz bilgilere göre bir ağdaki trafiğin yaklaşık %50’si gereksiz uygulamalar için kullanılıyor. Bunları ortaya çıkarmak ve kontrol etmek ise başlı başına bir problem oluşturuyor. TESLAKOM WAN Optimizasyonu Çözümleri ile ağınızdaki gereksiz trafiği tespit eder, problemli kullanıcıları ortaya çıkarır, kimlerin ve hangi uygulamaların ne kadar bant genişliği kullanacağına yönelik kurallar oluşturabilirsiniz.

 

Ağ Maliyetlerinizi Azaltın

Ağınızı yönetmenin maliyeti her geçen gün artıyor. Bant genişliği bu maliyetlerin önemli bir kısmını oluşturuyor ama tamamını değil. Eğer kullanıcılar ağınızı kullanamaz, internete erişemez, önemli bir uygulama olması gerekenden yavaş çalışır ise bu durumun kurumunuza ya da şirketinize maliyeti nedir? Ağ yöneticileri problemleri hızlıca tespit eder ve çözerlerse ne kadar tasarruf sağlarsınız? Bant genişliğinizin ne kadarı gereksiz trafik ya da peer-to-peer bağlantılar için kullanılıyor? TESLAKOM Geniş Alan Ağı Optimizasyonu Çözümleri ile ağ maliyetlerinizi %40’lara varan oranlarda azaltabilirsiniz.

 

TESLAKOM WAN Optimizasyonu Çözümleri ile,

  • Ağ problemlerinizi çözmek için akılcı bir yol izlersiniz,
  • İnteraktif analitik takip yeteneği kazanırsınız,
  • Amaca uygun raporlama yaparsınız,
  • Akıllı öneri motoru ile problemleri oluşmadan engellersiniz,
  • Kural bazlı biçimlendirme ile bant genişliğini yönetirsiniz,
  • Uygulama hızlandırıcı ile kritik servislere öncelik verirsiniz,
  • Merkezi yönetim ile tüm ağı tek elden yönetirsiniz.