TR EN
Hizmetler

APT Çözümleri
(Advanced Persistent Threat)

Günümüzde siber tehdit ortamı hızla gelişiyor. Bilgi toplama amacı ile yapılan hedef odaklı saldırılar devletler tarafından desteklenebiliyor ve güçlü şekilde finanse edilen saldırı kampanyalarına dönüşebiliyor. Son derece sofistike olan bu saldırıların sayısı her geçen gün artıyor. Bu yeni nesil tehdit unsurları önemli kişisel veriler, fikri mülkiyete konu bilgiler ve sadece kurum içerisinde kalması gereken gizli yazışmalar gibi hayati öneme sahip verileri hedef alıyorlar.

Her sektörde bu tarz saldırılar meydana geliyor. Belirli bir hedefe veya kuruma yönelik olması, geleneksel güvenlik mekanizmalarını atlatabilmesi ve hedef kurumlarda uzun süreli olarak faaliyet göstermesi bu saldırıların tespitini zorlaştırıyor.

Bu saldırılarla başa çıkmak için “Sürekli Tehdit Koruması” modelini yerleştirmek gerekiyor. Sürekli tehdit koruması saldırıların gerçek zamanlı olarak tespit edilmesi, saldırının geri püskürtülme zamanının kısaltılması ve dolaylı olarak saldırıların işletmeye etkisinin en aza indirilmesini kapsar. TESLAKOM APT Çözümleri çok yönlü bir yaklaşım ile bu saldırılardan korunmanızı sağlar.

Koruma

Etkin bir koruma sisteminde, gerçek zamanlı olarak proaktif engelleme yapılabilmeli, güvenlik mekanizmalarının sürekli geliştirilmesi için atakların doğasını anlayacak şekilde zengin ve eyleme dönüştürülebilir istihbarat sağlanmalıdır.

Tespit Etme

Bugünün gelişmiş tehdit unsurları çoklu kademe ve çoklu vektör doğasına sahip ataklardan haberdar olan bir mimari gerektirir. Güvenlik çözümleri bilinen ve bilinmeyen tüm saldırıları gerçek zamanlı olarak tespit edebilmeli ve bulunduğu ağın özelliklerine göre ölçeklendirebilmelidir.

Kontrol Altına Alma

Etkin bir kontrol mekanizması için saldırılarla ilgili gerçek zamanlı doğrulamanın ve sistemlere yönelik saldırıların etkilerini hızlıca durdurabilecek kabiliyetin bir arada olması gerekir.

Çözüm

Dışarıya bilgi sızmasını engellemek ve saldırıların işinize olan etkisini en aza indirmek için güvenlik ile ilgili vakalar incelenmeli, detaylı biçimde araştırılmalı, düşük maliyetli ve hızlı biçimde çözülmelidir.

TESLAKOM APT Çözümleri sisteminizi korur, saldırıları tespit eder, kontrol altına alır ve çözer. Bu sayede önemli verilerinizi, gizli yazışmalarınızı, fikri mülkiyete konu bilgilerinizi ve en önemlisi markanızı korursunuz.