TR EN
Hizmetler

DPI Çözümleri
(Deep Packet Inspection)

TESLAKOM DPI Çözümleri işletmelere özgü tasarlanmış yapısı ile ağınızın detaylı analizini yapar. Uygulama, grup, kullanıcı, zaman bazlı her türlü network politikasını uygulamanızı sağlar. Üzerinde barındırdığı güvenlik fonksiyonları, URL filtreleme ve network izleme özellikleri ile iş sürekliliğinizi ve sisteminizin kesintisizliğini sağlamaya yardımcı olur.

 

Temelde ağınızdan geçen tüm paketlerin (L7=uygulama seviyesi dahil) detaylı analizini ve kontrolünü yaparak 4 ana fonksiyonu gerçekleştirir.

  • İstatistik
  • Ağ Yönetim Kuralları (QoS, peer-to-peer uygulamaları sınırlandırmak, kullanıcı bazlı limitleme, zaman bazlı kurallar girmek vb.)
  • Kota Yönetimi (örn. Kota bazlı gerçek-zamanlı hizmetler; kota dolunca hız düşürülebilmesi, faturalama vb.)
  • Regülasyon (içerik filtreleme, regülasyon kurumunca belirlenen politikaları uygulayabilmek vb.)

Ağ Kontrol ve Denetimi

Ağ içindeki satürasyon ve hat sıkışmalarını azaltmak ve kişiselleştirilmiş servisler için ağ kontrolü yapılabilir. DPI ile kullanıcılara birden fazla politika uygulanabilir.

 

Raporlama ve İstatistik

  • Kota, bant genişliği, oturum vb. bazlı istatistikler,
  • Günlük, haftalık, aylık raporlar,
  • En çok ziyaret edilen web siteleri, en çok kullanılan içerikler (film, müzik, oyun gibi),
  • En çok kaynak tüketen kullanıcılar ya da cihazlar,
  • Uygulama ve protokol bazında gerçek zamanlı analiz.   

Network  İzleme

Gerçek zamanlı olarak uygulama, protokol ve kullanıcı izleme işlemlerini çok detaylı görüntüleyebilmeyi sağlar.

 

Network Uygulamalarına Zeka Kazandırmak

DPI çözümü ile online veya offline paketler oluşturulabilir. Kota, zaman ve frekans  bazlı ölçümler gibi birden çok parametre kullanarak kullanıcı bazlı network uygulaması yapılabilir.        

 

Uygulama Kontrol

Uygulama yönetimi için QoS uygulaması dinamik olarak yapılabilir. Kullanıcı trafiği ve iş uygulamaları trafiği ayrıştırılarak birden fazla parametre kullanılabilir. Uygulamalar saturasyon anında, geçici ya da kalıcı olarak önceliklendirilebilir.

 

Kullanıcı Kontrolü, Network Ölçümü, Loglama ve Ücretlendirme

Kullanıcı bazlı, gerçek zamanlı bant genişliği ve kota kullanımı, IP ya da VLAN bazlı önceliklendirmeler yapılabilir, kullanıcılar gruplanabilir. Gruplara iş önceliklerine göre haklar sağlanabilir.

 

İçerik Filtreleme

İstenen içerikler (URL, film, müzik, oyun, dosya) yasaklanabilir, izlenebilir, belirli kısıtlar uygulanabilir. İşletmenin kendisi bir kara liste oluşturulabilir ya da dışarıdan hazır listeler kullanılabilir.


Akıllı Yönlendirme

Uygulamalar, kullanıcı trafiği ya da istenilen içerik başka bir yere yönlendirilebilir. Yönlendirme kullanıcı profillerine göre dinamik olarak yapılabilir.