TR EN
Hizmetler

DDoS Koruma Çözümleri
(Distributed Denial of Service)

Dağıtık Hizmet Engelleme (DDoS) saldırıları, özel şirket ve kamu kurumları için günümüzün en önemli bilişim tehditlerinden biridir. DDoS saldırıları kurumların sahip oldukları sınırlı kaynakları tüketerek, internet üzerinden sağlanan hizmet ve servisleri işlevsiz hale getirmeyi amaçlar. Bu saldırılar sistem tasarımındaki kusurlardan, kurumsal uygulamalardaki zayıflıklardan ve erişim kapasitesindeki yetersizliklerden faydalanarak servisi kesintiye uğratır.

Günümüzde internet korsanlığı, siber terörizm ve internet suçlarının artması ile DDoS saldırıları daha çok gündeme gelmekte; daha sık, gelişmiş ve artan boyutlarda kurumların karşısına tehdit olarak çıkmaktadır. TESLAKOM DDoS Koruma Çözümleri kurumlara özgü tasarlanmış yapısı ile iş sürekliliğinizi ve sisteminizin kesintisiz çalışmasını sağlamaya yardımcı olur. İleri düzey ve sofistike saldırı, savunma ve mücadele teknolojilerinden faydalanan DDoS koruma çözümlerimiz; kolay kurulumu, kullanıcı-dostu ara yüzleri ve otomatik etkisizleştirme özellikleri ile internet üzerinden gelebilecek saldırılarda kusursuz bir savunma mekanizması oluşturur.

Anında Bloklama ile Özelleşmiş Savunma

Kurumunuza sunulan sade ve basit kullanıcı arayüzü sayesinde kolay kurulum, hızlı konfigürasyon ve etkin kullanım sağlarsınız. Sisteminiz devreye alınır alınmaz, ağınıza zarar verebilecek saldırıların birçoğu anında engellenmeye başlanacaktır. TESLAKOM DDoS Koruma Çözümleri uygulama katmanı saldırıları, L3/L4 saldırıları ve bağlantı kapasitesine kadar olan hacimsel saldırılar gibi çeşitli zarar verici tehditleri engeller. Kurumunuzun trafik modelleri ve trendleri takip edilir, oluşabilecek saldırılar analiz edilir ve özelleşmiş savunma tavsiyeleri sunulur. 

Proaktif ve Otomatik DDoS Koruma

TESLAKOM DDoS Koruma Çözümleri manuel  müdahaleye gerek duymadan otomatik olarak saldırıları tespit eder ve servis performansları etkilenmeden atakları bloklar. Personelinizin saldırılardan kaynaklı iş yükünü ortadan kaldırmayı hedefleyerek, olabildiğince kullanıcı müdahalesi gerektirmeyecek şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Dedike Kontrol ve İzleme

TESLAKOM DDoS Koruma Çözümleri ile tehditlere, ataklara ve bloklanan sunuculara karşı gerçek-zamanlı izleme kabiliyeti kazanırsınız. Gerektiğinde konfigürasyon parametrelerini değiştirme esnekliğine sahip olursunuz ve eşik değerlerine bağlı aktif uyarılar programlayabilirsiniz. 

Sürekli Güncel Kalın, Tedbirleriniz Hazır Olsun

Atak savunma sistemimiz dünyanın farklı yerlerinde oluşan atak ve tehditleri sürekli takip eder ve bu tehditleri analiz edip, kurumunuzdaki savunma sistemini bilgilendirir. Bu sayede, gerekli etkisizleştirme tedbirleri alınır ve otomatik güncellemeler ile tehditlerden her zaman bir adım önde olursunuz.

Gerçek-Zamanlı Raporlama ve Analiz

TESLAKOM DDoS Koruma Çözümleri ile kurumunuz için özelleşmiş oldukça detaylı, ancak bir o kadar da kolay anlaşılır gerçek-zamanlı raporlara ulaşabilirsiniz. Bu raporlarda savunma mekanizmasının aldığı tüm aksiyonlar hakkındaki loglara; bloklanan sunucular, atakların kaynaklandığı ülkeler ve geçmiş trendler gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz. 

Şifrelenmiş Trafiği Denetleme

TESLAKOM DDoS Koruma Çözümleri atakların SSL şifreleme teknolojisi kullanılarak şifrelenmiş olma ihtimaline karşı daha önceden şifrelenmiş verileri denetleyerek savunma gücünü artırır ve temizlenmiş şifreli trafiği hedefine iletir. 

Geleneksel Güvenlik Sistemleri DDoS Saldırılarına Karşı Koruma Sağlayamaz

Geleneksel güvenlik duvarları (firewall) ve saldırı önleme sistemleri (IPS) kapsamlı ve çok katmanlı tasarlanmış bir savunma stratejisinin temel yapı taşlarıdır ancak DDoS ataklarını engellemek üzere tasarlanmamışlardır. Güvenlik duvarları veri merkezi kaynaklarına erişimi yöneten politikaların uygulanmasını sağlar. IPS cihazları da bilinen güvenlik açıklarını kullanan tehditleri engeller. Oysa DDoS saldırıları bağlantı/oturum kapasitesi, uygulama servis kapasitesi (http(s), DNS, vb.) veya arka uç veri tabanları gibi kritik kaynakları etkisizleştirmek için tasarlanmış çoklu kaynaklardan gelen güvenli trafikten oluşmaktadır. Bu trafik kötü amaçlı yazılımların imzası olarak bilinen içeriklere sahip olmadığı için güvenlik duvarları ve IPS tarafından durdurulamaz. Bu nedenle, kullanılabilirliği hedef alan DDoS tehditlerine özel bir savunma mekanizması gerekmektedir.