Teslakom
Network Bypass Switch Nedir? Bazen bir bypass tap olarak da adlandırılan Network Bypass Switch, özel bir aktif tap türüdür. Etkin, inline aygıtın (inceleme ve izleme amacıyla orada bulunan bir güvenlik aracı gibi) bulunduğu belirli bir ağ erişim noktasına (AP) bir ağ segmentini bağlamak için kullanılır.

İşlevsel olarak, aracın sağlığını izleyerek trafiği otomatik olarak yeniden yönlendirebilir veya trafiği yönlendirmek için manüel olarak kontrol edilebilir (örneğin, bakım veya diğer nedenlerle izleme aracının bağlantısını keserken olduğu gibi). Inline ağ aygıtları, kurumsal ağın genel çalışması için gerekli olduğundan, bunlarla ilgili herhangi bir sorun ağ performansını önemli ölçüde etkileyebilir.

Inline yerleştirilen her ağ aygıtı, bilgisayar ağındaki olası tek bir hata noktasıdır. Cihazın en kısa sistem kapatma veya arıza süresi (yeniden başlatma veya herhangi bir sorun giderme işlemi için zaman alır) bile olsa, trafik akışı kesilir. Bakım veya değiştirme amaçları için bile, cihazın bağlantısının kesilmesi o noktada normal trafik akışını keser.

Kaybedilen veri paketleri, bu veri paketlerinin alınmasına bağlı olan işlemlerde ve uygulamalarda olası bir hata veya yanlışlık nedenidir. Bu nedenle, kritik erişim noktası veya ağ bağlantısındaki her türlü kesintiyi atlatabilen
Network Bypass Switch, ağ altyapısının önemli bir unsurudur. Network Bypass Switch, o cihaz trafiği işleyemediğinde veya geçemediğinde, ağ veri trafiğini o noktada ağ cihazı etrafında atlayacak şekilde yönlendirerek bu arıza noktasını ortadan kaldırır.

Network Bypass Switch'in bir şekilde tehlikeye girmesi durumunda, ağın geri kalanıyla kesintisiz ve açık bir bağlantı sağlamak için trafiğin kablodan sorunsuz bir şekilde akmasına izin vermek ve kapatmak için tasarlanmış bir röle anahtarı içerir. Bu, ağı kötü niyetli saldırılar ve güvenlik ihlallerine karşı sürekli olarak savunması gereken güvenlik cihazları açısından özellikle önemlidir.
Arıza Koruması BypassP² arızası durumunda ağ trafik akışını koruma.

Güç kesildiğinde, Bypass Switch'deki optik röleler ağ akışının kesintisiz devam etmesini sağlar. Optik röleler, belirli dağıtım gereksinimlerini karşılamak için açık veya başarısız olarak yapılandırılabilir.

Bu, her koşulda kesintisiz ağ hizmetleri sağlar.
Heartbeat Koruması BypassP², cihaz bağlantı noktalarında kullanıcı tarafından yapılandırılabilir bir kalp atışı (heartbeat) iletir. Bir cihazın arızalanması durumunda (yazılım çökmesi, sistem arızası veya güç kaybı gibi), arıza algılanır ve BypassP², hat içi cihaz için amaçlanan trafiği ağ bağlantı noktalarına yönlendirir. Bu özellik aynı zamanda ağ cihazlarının veya ağ güvenlik araçlarının ağ kesintisi olmadan kaldırılmasını ve değiştirilmesini sağlar. Sistem yedeklendikten veya güç cihaza geri yüklendiğinde, BypassP² kalp atışı (heartbeat) mekanizması tarafından algılanır ve ağ trafiği, kritik işlevlerini sürdürmesini sağlamak için inline cihaza sorunsuz bir şekilde geri yönlendirilir.
Bypass Switch Modelleri
Niagara Networks Bypass Switch modelleri şunlardır:

 - 2299: 4 links of 1Gb in 4 Single Segment modules
 - 3299:  6 links of 1Gb in 3 Dual Segment modules
 - 3299TT: Table Top - 2 links of 1Gb 1000Base-T fixed dual segment
 - 2818: 4 links of 1/10Gb in 4 Single Segment modules
 - 2825: 100Gbps - 2 links (max) Single Segment double bay module; 40 Gbp - 4 links (max) Single Segment single bay module; 1/10Gb - 8 links (max) Dual Segment single bay module
 - 3296: Optical bypass switch Up to 8 links Singlemode in four dual segment modules Up to 4 links Multimode in four single segment modules

Network Bypass Switch Tanıtım Doküman ve Videoları