Teslakom
Ağ performansı ve sürekliliğinde sorun oluşturabilecek birçok etken bulunmakta. Kazı sırasında kablonun kopması, planlı bakım ve güncelleme dönemleri, enerji kesintileri veya servis aldığınız İSS'in bir DDoS saldırısına uğraması bunlardan sadece birkaçı...

İnternet erişiminin her geçen gün artan kapsamı ve günümüz teknolojilerinin network erişimine olan bağlılığına rağmen süreklilik ve kesintisizlik konusunda çok da fazla garantimiz yok. Örneğin, internet servis sağlayıcınız tarafından size sunulan %99,6'lık erişebilirlik oranı yüksek gözükse de bu senede 35 saatlik bir kesintiye tekabül etmektedir. Ofisinizde veya mağazanızda operasyonun 1 saat kesildiğini veya kredi kart çekimlerinin 30 dakika durduğunu hayal edebilir misiniz?

Tek bir internet servis sağlayıcıdan hizmet almanın barındırdığı erişim tehditlerine karşı bir alternatifiniz var. Celerway router'ları farklı internet servis sağlayıcılardan alacağınız farklı tipteki erişimi altyapılarını (4.5G, DSL, Fiber, Uydu, vb.) bir araya getirerek size kesintisizlik ve iş sürekliliği sunar. Bu sayede hem operatör hem de altyapı yedekliliği sağlamış olursunuz.


Phantom SD-WAN

Çoklu geniş alan ağ (WAN) bağlantısı senaryolarında ana hat değişikliklerinden IP dares değişmektedir. Bir çok uygulama 100% erişilebilirlik ihtiyacı duyar veya hat/IP değişikliklerinden yeniden bağlantı sorunu yaşar. Celerway'in Phantom SD-WAN teknolojisi, mevcut erişim hatlarının sayısı ve tipinden bağımsız olarak %100 erişilebilirlik, aynı ve tek IP adresi kullanma imkanı sunar.

Network Esnekliği ve Tam Yedeklilik

Celerway router'ları dahili modemlere ve üst-düzey yük dengeleme teknolojisine sahiptir. Router'lar birçok internet servis sağlayıcısından aldığınız erişimleri aynı anda kullanır. Örneğin, 4 farklı mobil operatör ve farklı servis sağlayıcılardan da alınabilen 8'e kadar karasal genişbant hattını... Böylece tam yedekli bir altyapıyı, gelişmiş bir yönetim portali üzerinden takip ederek maksimum düzeyde süreklilik ve kesintisizlik kazanmış olursunuz.

Akıllı ve Gerçek Zamanlı Ağ İzleme

Celerway router ağınızın performansını modeller ve her bir erişim hattının anlık hızlarını ölçerek  sorunlu olan linkleri devre dışı bırakır. Ağ verimlilik modeli hangi trafiğin hangi hattan ne kadar gönderileceğine karar vererek maksimum stabilite ve en iyi performansı garanti eder. Bu modelin ürettiği bilgiler aynı zamanda grafiksel arayüzlerle geçmiş döneme ait olayları raporlayarak size erişim hatlarının kaliteleri hakkında da bilgi verir.

Bağlantı Yedekliliği

Herhangi bir hatta oluşan performans problemleri ve erişim kesintilerinde, Celerway router’lar otomatik olarak trafiğinizi sağlıklı hatlara yönelterek network performansınızı garanti eder. Bunun yanında bir çok kurum merkez-şube arasında güvenli bağlantı, ödeme sistemleleri ve yazılım altyapılarının paylaşımı için VPN teknolojisinden faydalanır. İnternet için tanımlanan ana network güzergahında oluşan hatalarda veya performans kayıplarında bu bağlantılar kesilir. VPN bağlantısının yeniden ve çok hızlı şekilde kurularak bağlantının tekrar ayağa kaldırılması Celerway router’ların temek görevlerinden biridir.

Genişbant Yük Dengeleme

Video konferans, büyük ebatlarda dosya paylaşımı, video streaming, uzak masaüstü paylaşımı mevcut bant genişliğini yüksek oranda kullanan kurumsal ihtiyaçlardır. Eğer ağınızdaki birçok kullanıcı yüksek data kullanımı yaparsa, bunların toplam tükettimi bir genişbant bağlantısının kapasitesini aşar. Bu nedenle de uygulamanızda kesintiler (video/ses donuklukları vb.) veya sistemin kapanması (uzak masa üstünün kesilmesi vb.) sonuçları ortaya çıkar. Celerway router’lar yük dengeleme teknolojisi kullanarak ağınızda oluşan yüksek bant genişliği ihtiyacını farklı mobil ve karasal hatlara dağıtarak optimal performans sağlar. Yük dengeleme sırasında farklı uygulamara yönelik farklı politikalar seçilebilir:


- En İyi Kalite – Mevcut bağlantılar sahip oldukları en yüksek verimliliğe göre kullanılır.

- Eşit Bağlantı Dağıtımı – Bantgenişliği ihtiyacı mevcut tüm bağlantılara dağıtılır.

- Sadece En İyi Network – Mevcut bağlantılar arasından sadece en yüksek performanstaki kullanılır, diğerleri yedekte bekletilir.

- En Düşük Maliyet – Mobil bağlantıların kotasının tükenmemesi için öncelikli olarak karasal veya WiFi bağlantılar kullanılır.

Nimbus Merkezi Yönetim Yazılımı

Celerway router devreye alındığı anda otomatik olarak NIMBUS İdari Yönetin Sistemine bağlanır. NIMBUS, bir router’ın veya yüzlercesinin kolay yönetimini, konfigürasyonunu sağladığı gibi sunduğu grafiksel arayüzler ile de ağınızı analiz edip sağlıklı kararlar vermenizi sağlar.

NIMBUS’un sunduğu özelliklerin başlıcaları:
 - Proje ve kullanıcı yönetimi
 - Aktif router’ların durumları hakkında grafiksel arayüzler
 - Bağlantıların durumu, kalitesi ve değişimi hakkında grafiksel gösterim ile analiz
 - Mobil veya karasal hat başına veri kullanımı
 - Mobil hatlar için kota takibi
 - Her bir hattın performans takibi
 - Haftalık ve aylık raporlar
 - Network problemlerinde uyarı mesajları
 - GPS ile harita üzerinden interaktif takip.
 - Router konfigürasyonu

CELERWAY Tanıtım Doküman ve Videoları