Teslakom

Lastline yazılım platformu ağınızdaki tehditleri tespit etmek ve durdurmak için tasarlanmıştır. Ağ güvenliği yazılımımız,  şirket içi ve bulut ağınıza giren veya halihazırda içeride bulunan gelişmiş tehditlere karşı siber güvenlik endüstrisinin en yüksek sadakat anlayışını sunarak güvenlik ekibinizin tehditlere daha hızlı ve daha etkili yanıt vermesini sağlar.

Lastline, yanlış pozitifleri (false positives) ortadan kaldırmak için üç tamamlayıcı tehdit algılama tekniğinin bir kombinasyonunu kullanıyoruz:

 - İlk olarak, bilinen tehditlerin varyantları için trafik meta verilerini ve yüklerini taramak için Global Tehdit İstihbarat Ağımızdaki bilgilerden yararlanır.
 - İkinci olarak, ağ davranışını izlemek, protokol ve trafik anormalliklerini tespit etmek için denetimsiz AI uygular.
 - Üçüncüsü, kötü niyetli ağ davranışlarını ve önceden bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları tanıyan sınıflandırıcılar otomatik olarak oluşturmak için denetimli AI kullanır.

Diğer AI tabanlı ağ güvenlik ürünleri daha az doğru tekniklere dayanır. Ağ davranışını izlemeye yönelik bu olasılıksal yaklaşımlar birçok yanlış pozitifliğe yol açar - sonuçta, tüm anormallikler saldırıların sonucu değildir.

Çözümlerimiz, hem ağ trafiği hem de kötü niyetli davranışlar konusunda otomatik olarak eğitilen yapay zekayı kullanır. Bu benzersiz kombinasyon, deterministik tespitleri mümkün kılar ve yanlış pozitifleri ortadan kaldırır.


Collect - See Threats Everywhere

Lastline’ın ajansız mimarisi, ağınızından geçen ve ağınızın içinde yanal olarak ilerleyen trafiğe kapsamlı bir görünürlük sağlamak için Sensörleri kullanır. Tüm ağınızı korumak için Sensörleri hem şirket içi ağınıza hem de bulut ortamlarınıza dağıtabilirsiniz.

Defender Platformu, diğer ağ güvenliği araçlarının kaçırdığı gelişmiş tehditleri tespit etmek için yapay zeka destekli dört teknolojiyi birleştirir:

 - Ağ Trafik Analizi (NTA): Anormal etkinliği ve ağınızda kötü amaçlı hareket ederken davranışları tespit eder.
 - Saldırı Tespit ve Önleme (IDPS): Bilinen tehditleri ağınızda tespit eder ve bunları önler.
 - Dosya Analizi: Ağınıza kötü amaçlı girmeye çalışan içeriği (web, e-mail, dosya aktarımı yollarıyla) tespit eder.
 - Global Tehdit İstihbaratı: Algılama ve analiz yeteneklerini gerçek zamanlı olarak günceller.

Network Traffic Analysis

Lastline Defender, ağ trafiğinizi analiz etmek ve ağınızdaki etkin bir tehdidin neden olduğu anormal etkinliği ortaya çıkarmak için yapay zeka destekli ağ trafiği analizini (NTA) kullanır:

 - Protokol Anormalileri: Ağınızdaki olağandışı protokolleri tanımlar
 - Trafik Anormalileri: Ağınızdaki olağandışı etkinliği keşfeder
 - Host Anormallikleri: Bilgisayarınızdaki ve ağınızdaki diğer sistemlerin olağandışı davranışlarını algılar

Lastline’ın NTA'sı, diğer ağ trafiği analiz araçlarının oluşturduğu yanlış pozitifleri en aza indirmek için otomatik olarak hem ağ trafiği hem de kötü niyetli davranışlar konusunda eğitilir.

IDPS

Lastline Defender, ağınıza giren bilinen tehditleri tespit etmek için AI tarafından sürekli güncellenen Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi (IDPS) teknolojisini içerir. Yapay zekayı, otomatik olarak yeni imzalar ve IOC'ler oluşturmak için Global Tehdit İstihbarat Ağımızın herhangi bir yerinde tespit edilen en son zararlı etkinliklere uygularız.

File Analysis: Malicious Behavior Detection

Lastline Defender, ağınıza web, e-posta veya dosya aktarımları yoluyla giren kötü amaçlı içeriğe Lastline'ın patentli, pazar lideri davranış analizi teknolojisi "Dosya Analizi" uygular.

Yapay zeka destekli (kenar çubuğuna bakın) analiz ortamımız, kötü amaçlı koda dönüştürülmüş her davranışı ortaya çıkarmak için kötü amaçlı yazılımla etkileşime girer. Lastline Defender bu eşsiz görünürlüğü, diğer araçların algılayamadığı dosya davranışlarının eksiksiz bir envanterini oluşturmak için kullanır.

Tüm Saldırıyı Görselleştirin

Lastline Defender otomatik olarak SOC'nize bir saldırının kapsamını hızlı bir şekilde anlamak ve yanıtı önceliklendirmek için ihtiyaç duyduğu bağlamı sağlayan saldırı görselleştirmeleri oluşturur:

 - Her olayın kapsamı ve süresi
 - Aktif tehditler ve etkilenen ana bilgisayarlar
 - Yerel ve harici sistemler arasında iletişim
 - Erişilen ve toplanan veri kümeleri

Daha Hızlı Olay Yanıtı

Güvenlik ekibiniz, gelişmiş tehditlerin yanal hareketini durdurmaya çalışırken birçok zorlukla karşı karşıyadır:

 - Yanlış pozitifler ve genel uyarılardan kaynaklanan uyarı yorgunluğu

 -
Tehdit kapsamının düşük sadakat değerlendirmesi
 - Şüpheli etkinliği araştırmak için zaman alan manuel adımlar
 -
Saldırı kampanyalarını tanımlamak için “noktaları birleştirememe”

Lastline Defender, büyük miktarda ağ verisini sadece bir kaç saldırıya indirgiyor, böylece analistleriniz zamanlarını gerçek olayları çözmek ve organizasyonunuzu korumak, yanlış pozitifleri takip etmek için harcayabilirler.
LASTLINE Tanıtım Doküman ve Videoları
Lastline Ürün ve Çözümleri