Teslakom
Portnox CLEAR - Bulut Tabanlı Çözüm
Ağınızı bulut tabanı Portnox CLEAR çözümü ile güvende tutun ve kapsamlı ağ görünürlüğü elde edin.

 - Bulut tabanlı - tamamen ölçeklenebilir, coğrafi olarak yedeklidir ve donanım ihtiyacı yok. En yeni sürüm her zaman en son özelliklerle.
 - Tüm ağ erişim katmanlarında güvenlik sağlar -  kablolu, kablosuz ve VPN, üstelik altyapı marka bağımsız.
 - Esnek Uygulama - sadece takip, bağlantıyı kesmek,  dinamik VLAN ataması ve ACL.
 - Her bir cihaza yüzlerce farklı parametreye göre bir risk puanı atar.
 - Ajansız çözüm veya ihtiyaca göre ajan temelli kullanım.
 - Ajan iOS, Android, OSX, Windows ve Linux desteğiyle sürekli risk takibi sunar.
 - Eğitim gerektirmeden önceden ayarlanmış altyapıya göre kolay kurulum.
 - Kullandığın kadar öde abonelik modeli ile büyümekte olan işletmeler için ideal.
 - Güvenli bulut hizmeti (Azure üstünden) - veri şifreleme, yönetici MFA ve güvenlik standart uyumluluk.
 - Kolay ve basit cihaz ve konuk yönetimi.
 - İnternet kesintisi durumunda yerel yük devretme
Görünürlük CLEAR gerçek zamanlı olarak ağınıza bağlı tüm uç noktaların sürekli görünürlüğünü sağlar; her ne tipte cihaz olursa olsun, ister evde, ister işte, isterseniz de yolda...  CLEAR, uç noktalar yönetilebilir, BYOD ve IoT cihazı olmasından bağımsız olarak, bunların nerede olduğunu ve  ilişkili riskleri belirler. Her cihazdan, işletim sistemi, cihaz tipi, kurulu uygulamalar, hizmetler, sertifikalar, açık portlar, yapılandırma gibi bilgiler sağlar.
Kontrol CLEAR, ağa erişimi 802.1x protkolü üzerinden kontrol eder. Sahte cihazları engelleyebilir, uyumsuz uç noktaları karantinaya alabilir veya erişim kontrol listelerini (ACL or VLAN değişiklikleri) kullanarak belirtilen kaynaklara erişimi sınırlayabilir.  CLEAR kullanıcının izleyeceği adımları göstermek için bir captive portal kullanır. Aynı zamanda cihazların iyileştirilmesi ve tekrar sağlıklı bir duruma getirilmesi fonksiyonlarını destekler.
Cloud Sunumu CLEAR, as-a-Service sunumu sebebiyle kullanımı basit ve uygulanması kolaydır; ve her zaman en yeni yazılım sürümünü
en son özellikler ve güvenlik güncellemeleri ile sunar.  Sürüm yükseltmeleri sürekli ve lokasyon bağımsız olarak yapılır. Tüm CLEAR parçaları kara-kutu olarka görev yapar ve  hiç yönetim gerektirmez. Bir bulut çözümü olarak CLEAR, farklı lokasyonlarda ölçeklenebilirlik, yüksek kullanılabilirlik ve felaket-durumu yedekliliği sunar.
Sade ve Basit CLEAR ajansız ve marka agnostiktir; sıfır kurulum gerektirir. Çözümü çalıştırmak için herhangi bir eğitim gerekmez ve hali hazırda
Azure AD, Microsoft Intune, Palo Alto gibi dünya-lideri altyapı çözümleri ile entegrasyonlara sahiptir. Tüm bu entegrasyonlar daha kolay erişim yönetimi ve tehdit engelleme sunar. CLEAR, yerel ve mevcut mimari ile entegre olur ve bu nedenle port mirroring veya span portuna ihtiyaç duymaz. Üstelik yeni donanım ihtiyacı da yoktur.

Portnox CLEAR Tanıtım Doküman ve Videoları
Tehdit Barındıran Cihazları Nasıl Tespit Edersiniz?
Neden Portnox Clear?
Portnox CLEAR NAC as a SERVICE