Teslakom
Portnox CORE - Yerinde Lokal Çözüm Portnox CORE kolay ve basit devreye alma, kullanım ve işletme odaklı bir Network Erişim Kontrolü çözümüdür.

Tamamen fonksiyonel ağ ve cihaz görünürlüğü sağlar ki bu sayede BT ve güvenlik ekipleri güvenlik risklerini ve uyumluluk zorluklarını düzenli ve kolay şekilde yönetebilirler. Ağınızda uygulanacak yaptırım eylemleri en kısa zamanda ve en az kaynakla çözülmesi amacıyla otomatiktir.

 - %100 aksiyon alınabilir görünürlük
 - %100 ajansız
 - Farklı coğrafi lokasyonlar için merkezi kurulum
 - Marka bağımsız sistem
 - Yazılım tabanlı, donanım bağımsız çözüm
 - Ajanlar olmadan sürekli risk takibi
 - Kolay kurulum ve devreye alma
 - Her büyüklükte işletme için maliyet-uygun çözüm
 - Kapsamlı kontrol ve uygulama kuralları
 - Port sayısı bazlı fiyatlandırma
 - Web-tabanlı sezgisel arayüz
Kolay Kurulum Network erişim kontrolü cihazlarınıza göre ayarlanmalı ve adapte olmalıdır, cihazlarınız ağ erişim kontrolüne göre değil. Bu süreçte, CORE ağ donanımında mevcutta tanımlanmış olan standart yönetim protokollerini kullanır. Bu nedenle, kurulum öncesi hazırlık çalışması gerekli değildir..

CORE marka agnostiktir, yani neredeyse tüm yönetilen network cihazları ve markaları ile çalışır; üstelik herkese aynı mükemmel kullanıcı deneyimini ve değeri sunar.

Yazılım bazlı olan CORE, yeni donanım kurulumuna veya network altyapıya değişikliklerine gerek duymaz. CORE’u ağınızda in-line konumlandırmanıza gerek yoktur (trafiği CORE üzerinden geçirmezsiniz) veya port-mirroring uygulamanıza da gerek yoktur. CORE Windows sanal veya fiziki sunucuları üzerinde tek bir merkezi lokasyonda kurulur. Bu sayede farklı lokasyonlarda da kurulu olabilecek şube-merkez ağınızın tümünün erişim kontrolünü kapsamlı şekilde merkezi olarak sağlanır.
Kolay Yönetim
CORE’nin operasyonel konsolu, her organizyonel rol için veri sağlayacaktır. Bu ağ yöneticisi, güvenlik yöneticisi, BT yöneticisi ve destek birimlerini içerir. Benzersiz ağ odaklı görünümün yanı sıra uç nokta odaklı görünümde farklı bilgileri filtreleyebilirsiniz.

CORE kullanıcı dostu bir web arayüzü sunar. Sezgisel izlenecek yollar kullanıcı deneyimine uygun şekilde eklenmiş ve bu şekilde günlük kullanım kolaylaştırılmıştır. Cihazların kimliği aktif dizin entegrasyonu, kolay tanımlanabilir parmak izi şablonları ve diğer etkili yöntemler (MAC kimlik doğrulaması sayı olarak göz ardı edilebilir).ile doğrulanır. BT personeli, geçici erişim vermek, VLAN'ı değiştirmek, LAN erişimine izin vermek ve daha fazlası için mouse'a sağ tıklamayla istisnaları kaldırabilir. Otomatik yanıt eylemleri ve üçüncü taraf bilgileri, syslog veya RESTFull API yoluyla erişim kontrolü ve uç nokta düzeltmesi için kolayca ayarlanabilir.

Basit Bakım ve Destek Ağ uygulayıcıları tarafından tasarlanan CORE ile günlük bakım aynı zamanda basitleştirilmiştir. CORE “fail-open” olarak yapılandırılabilir, böylece internet veya elektrik kesintileri durumunda şirketin üretkenliğine zarar gelmez. Uygulama eylemleri, temel Boolean kurallarını yazmanıza veya anlamanıza gerek kalmadan bir konum-kuralının parçası olarak otomatikleştirilebilir.
 
Birden fazla CORE’u cluster olarak birleştirme yazılım ve IP seviyesinde,  sadece yeni bir sunucu kurarak kolayca yapılır, karışık mimari değişikliklerine gerek yoktur. Ayrıca, donanıma, donanım arızası yönetimi ne veya gelecekteki EOL değiştirmelerine gerek yoktur.
Aksiyon Alınabilir Görünürlük ve Kontrol
CORE, altyapı katmanından başlayarak doğrudan kablolu, kablosuz, VPN ve bulut altyapısına bağlanır. Ağa bağlanan tüm cihazlar hakkında olay odaklı gerçek zamanlı bilgi sağlamanın yanı sıra,  ağ değişiklikleri hakkında anında farkındalık sunar.

CORE'un sunduğı görünürlük, kurulu uygulamalara, hizmetlere ve açık portlara dayalı olarak son kullanıcı posture değerlendirmelerini içerir.
 
CORE, cihaz, kullanıcı, konum, kimlik doğrulama ve uyumluluk politikalarına bağlı olarak esnek uygulama eylemleri sunar.

Portnox CORE Tanıtım Doküman ve Videoları
Network'ünüzü Gerçekten Kontrol Ediyor Musunuz?